Pruzon Krem Tek Kullanım Daha Büyük Görüntüle

Pruzon Krem Tek Kullanım

Yeni

Tüm kaşıntı problemlerinde etkinliği kanıtlanmış olan Pruzon aynı zamanda tüm aile bireylerinin güvenle kullanabilmesi için tek kullanımlık paketleri bulunmaktadır. 2gr olup kutu içerisinde 20 adet bulunmaktadır.

Daha Fazla Detaylar

Bu ürün artık stokta bulunmamaktadır

86,00 TL

Daha Fazla Bilgi

Deri şikayetleri arasında en sık görüleni egzamalardır, egzamanın görüldüğü yere göre sebebi değişmekle birlikte akla daha çok allerji gelmektedir ve akla gelebilecek herşeye allerji olabiir. Allerjik reaksiyonlar dışında atopik dermatit, yağlı egzama, anal dermatit gibi allerji dışı egzama türleri de vardır.Egzama en sık vücudun çok yağ ve ter salgısı olan yerleri olan burun kenarları, makat bölgesi, kulak arkası ve içi, saçlı deri, kadınlarda memelerin altı ve koltuk altları gibi alanlarda görülür. Egzama tedavisinde öncelikle sebep bulunmaya çalışılır ve ek olarak pomad (merhem) formunda ürünler kullanılır. Saçlı derideki egzama tedavisi merhemden çok şampuan ve solusyonlarla yapılır.

Egzama dışında bir tür tahriş olan pişik daha çok bebeklerde görülür ancak yaz aylarında erişkinlerin yeterli havalanamayan makat bölgesinde de görülebilmektedir. Aslında pişik te bir tür dermatittir.

Pruzon 2 gr içeriği;

Tüp pomala aynı içeriğe sahiptir. İçeriğinde etkinliği kanıtlanmış bilimsel ürünler yanı sıra üzerinde birçok bilimsel araştırma yapılıp sonuçları ortaya konmuş bitkisel özütlerde vardır.

Kalamin % 4 ;mikrop öldürücü etkisi vardır ve koruyucu tabaka oluşturur.

TTO (Tea Tree Oil, melaleuca alternifolia, çay ağacı yağı) % 1 ; Mantar ve mikrop öldürücü etkileri yanı sıra doku iyileştirici etkisi vardır.

Çinko oksit % 5 ; Cilt iyileşme hızını artırır.

Glycyrrhiza glabre (Meyan kökü) özütü % 1 ; Bitkisel kortizon olarak bilinen fitosteroiddir, kortizonun kullanıldığı her alanda kullanılabilir ve kortizon gibi yan etki oluşturmaz.

Taşıyıcı dolgu maddesi olarak vazelin, cilt rahatlatıcı lanolin kullanılmıştır.

Pruzon 2 gr Önerilen Durumlar;

Tüm kaşıntılı olgular

Mayasıl (makat kaşıntısı)

Böcek sokmaları

Pişik

Egzamalar

Seboreik dermatit

Pruzon Etkileri;

Meyan kökü özütü sayesinde ödem giderici,

Kalamin yara iyileşmesi ve cildi rahatlatıcı etki

Çinko oksit cilt yatıştırıcı ve koruma bariyer oluşturması etkileri

TTO nun bakteri ve mantarlar üzerinde etkili olduğu yönünde çok sayıda bilimsel çalışma mevcuttur.

Kullanım Şekli;

Sorun olan deri bölgesine ince bir tabaka sürülmesi yeterlidir. Günde 2 defa kullanılır. 2-3 günde rahatlama sağlanacaktır ancan 2-3 gün daha günde tek doz kullanmak sorunun tekrar oluşmasını engeller. Yine sorunun tekrarlamaması için sebebin bulunup ortadan akldırılması gerekir.

Yan etkisi varmı ?

İçeriğindeki maddelere karşı seyrek görülen alerjik reaksiyon dışında yan etkiye rastlanmamıştır. Pruzon kaşıntı tedavisinde kullanılan kortizonlar gibi yan etkiye neden olmaz, kortizonlar kısa sürede kesilmesi grkirken pruzon merhem uzun süre güvenle kullanılabilir.

Pruzon 2 gr Merhem Satış Noktaları;

Türkiye deki tüm ecza depolarında (Hedef Ecza Deposu, Selçuk Ecza Deposu, As Ecza Deposu, Eczakoop, Galenos Ecza Deposu) vardır ve tüm eczanelerde satışı yapılmaktadır. Eczaneden temin edilememe (makat ve genital kaşıntıda olabilen utanma durumu , gidilen eczanede o anda bulunmaması vs nedenle) durumunda üretici firmanın resmi internet sitesi Türkiye nin her yerine adrese teslim etmektedir.

Pruzon 2 gram normal pomadla aynı içeriğe sahiptir ve aynı miktarda ürün içerir. 2 gramın farkı 20 adet 2 gr lık saşe içermektedir ve daha hijyeniktir. Tek kutu alınıarak ailede farklı kişilerin kullanması kolaylığı vardır.

Yorumlar

No customer comments for the moment.

Bir Yorum Yaz

Pruzon Krem Tek Kullanım

Pruzon Krem Tek Kullanım

Tüm kaşıntı problemlerinde etkinliği kanıtlanmış olan Pruzon aynı zamanda tüm aile bireylerinin güvenle kullanabilmesi için tek kullanımlık paketleri bulunmaktadır. 2gr olup kutu içerisinde 20 adet bulunmaktadır.

Bir Yorum Yaz