Xpecia Tablet Kadın Daha Büyük Görüntüle

Xpecia Tablet Kadın

Yeni

Bayan saç dökülmesi güvenle kullanabileceğiniz Xpecia tablet bayan ürünümüz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kampanya

Daha Fazla Detaylar

14037 Öğeler

Stokla Mevcut

155,00 TL

Daha Fazla Bilgi

Kadınlarda görülen saç dökülmelerinin % 50 si erkek tipi dökülmedir yani genetik yapıdan kaynaklanır ve hormonaldir, yine bunların önemli bir kısmı PKO ( poli kistik over) sendromu denilen ve yumurtalıklardan erkeklik hormonu salgılanmasından kaynaklanmaktadır. Dökülmelerin diğer % 50 si ise;

Kadın Tipi Saç Dökülme Sebepleri;

Demir eksikliği

Guatr

Diyet uygulamaları

Stres

DUPA

Hamilelik

Loğusalık

Jinekolojik sorunlardan kaynaklanan hormonal bozukluklar gibi sebeplerden kaynaklanmaktadır.

Bunlardan % 50 yi oluşturan erkek tipi dökülmelerde xpecia tablet yanı sıra % 2 procapil içeren sprey de önerilir, ancak diğer tip dökülmelerde daha çok tablet şeklinde tedavi önerilir. Bayanlarda saç dökülmesi için bölgesel ilaç kullanımı saçların uzun olması sebebiyle ayrı bir zorluk getirmektedir ve bayanlar daha çok ağızdan hap şeklinde tedaviyi tercih etmektedirler. Özellikle tedaviyi uzun süre devam ettirmek gerektiğinde büyük kısmı tedaviyi bırakmaktadır, tablet şeklindeki tedaviye hasta uyumu genellikle daha iyidir. Diğer taraftan bölgesel saç ilacı kullanımında;günde 2 defa uygulamanın zorluğu,uygulama sonrası koku olması,ciltte tahrişe sebep olması,alerji yapabilmesi,saçta tortu bırakması,arkasından banyo yapılamaması,saçta yağlı görünüme sebep olması gibi sorunlar günlük saç bakımı yapan bayanlarda sorun olabilir.

Xpecia Tablet tüm bu sorunları aşmaktadır çünkü hap şeklinde kullanım spreye kıyasla çok daha kolaydır. İlk 1-2 aydan sonra günde tek tablet alınması kişinin tedaviye uyumunu artırmaktadır ve saç dökülmesi tedavisinde ve saç kalitesini artırmada kullanılan bilimsel ürünlerin birçoğunu en ideal dozda içermektedir. İdame kullanımın günde 1 tablet olması ekonomi sağlamaktadır.

Kadınlarda sık görülen saç dökülme sebeplerinden biride kansızlıktır (anemi) xpecia bu sorunda düşünülerek formülüze edilmiş ve kadın formuna erkek formundan farklı olarak Fe (ferrum-demir) eklenmiştir, bu sayede demir eksikliği olan kişi ayrıca demir ilacı almak zorunda kalmamaktadır..Fe anemi tedavisinde mutlak gereken bir elementtir.

Xpecia Tablet Kullanım Şekli ;

İlk 1-2 ay günde iki tablet sonraki dönemde günde bir tablet olarak kullanılır. Kadın tipi dökülmelerde 6 ay kullanılması önerilir. Erkek tipi dökülmelerde daha doktorun önerdiği süre kadar kullanılmalıdır. Tabletler yemek arasında yada yemekten sonra alınması önerilir. İki tablet aynı anda alınabileceği gibi sabah akşam şeklinde de alınabilir.

Xpecia Bayan Tablet İçindekiler ve Etkileri ;                                      

Saw palmeto (meyve)       150 mg; Dökülmelerin yarısında sorumlu olan DHT hormonunun zararını engeller

Ginkgo biloba (yaprak)      40 mg; Damarları genişleterek kökün daha iyi beslenmesini sağlar

Biotin                                0,5 mg; Saç vitamini denilen B7 vitaminidir, saç uzama hızını artırır

Pantotenik asit                   50 mg; B5 vitaminidir saç kalitesini artırır.

Folik asit                           0,4 mg; hücre yenilenmesini hızlandırır

Zink (çinko)                        15 mg; saç oluşumunda gerekli elementtir

Magnezyum                       10 mg; Çinko gibi işlev görür

L Sistin                              20 mg;  Saçın yapım maddelerindendir

Methionin                          20 mg; Saçın yapım maddelerindendir, beyazlamayı geciktirir

Keratin                              40 mg; Saçın yapı taşıdır

Ferrum  (Demir )                20 mg; Kansızlık tedavisinde kullanılır, demir eksikliğine bağlı saç dökülmesi için verilir

Xpecia Tablet Yan Etkileri ;

Tespit edilmiş yada kullanıcılardan yansıyan bir yan etkisi yoktur. Bu gurup ürünlerde sıkça görülen kilo alma problemi görülmez çünkü kilo yapabilecek vitamin eklenmemiştir, bu sayede xpecia tablet kullanmak kilo almaya sebep olmaz güvenle kullanılabilir. Vücut kıllarında artışa neden olmaz.

Hamilelerde Kullanımı;

Hamilelik döneminde hayati önemi olan ilaçlar çok sınırlı ve dikkatli kullanılmalıdır, xpecia gibi hayati önemi olmayan ilaçların kullanımı önerilmez. Hamilelerde yeterli bilimsel çalışma yapılmadığı için kullanılmamalıdır.

Emzirme Döneminde Kullanımı;

Beklenen hiçbir yan etki olmadığı için loğusalık dönemi saç dökülmelerinde ve emzirme döneminde güvenle kullanılabilir.

Xpecia Tablet Satış Noktaları ;

Tüm ulusal ecza depoları ( Hedef Ecza Deposu, Selçuk Ecza Deposu, As Ecza Deposu, Eczakoop) aracılığıyla eczanelerde satışı yapılmaktadır. Bunun dışında üretici firma resmi satış sitesi olan bu sayfadan satın alıp güvenle kullanabilirsiniz.

 

Yorumlar

No customer comments for the moment.

Bir Yorum Yaz

Xpecia Tablet Kadın

Xpecia Tablet Kadın

Bayan saç dökülmesi güvenle kullanabileceğiniz Xpecia tablet bayan ürünümüz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kampanya

Bir Yorum Yaz