Seboderm Şampuan Daha Büyük Görüntüle

Seboderm Şampuan

Yeni

Aşırı kepek (Seboreik Dermatit) sorunu için Hair Pharma tarafından geliştirilen Seboderm Şampuan kullanmalısınız. %1 Climbazole ile geliştirildi. Erkek ve kadınlarda güvenle kullanabilirsiniz.

Kampanya

Daha Fazla Detaylar

99972 Öğeler

Stokla Mevcut

74,50 TL

Daha Fazla Bilgi

Kepek ve yağlı egzama (seboreik dermatit) saçlı derinin en sık rastlanan 2 sorunudur ve neredeyse % 98 kısmını oluşturmaktadır. Hafif düzeyde kepek genellikle sıradan kepek şampuanlarıyla düzelir ancak yoğun kepek olması yada kepeğe sebep olan yağlı egzama olması durumunda sıradan kepek şampuanları yeterli olmamakta ve içeriğinde mantarı da öldüren madde içern şampuan kullanılmalıdır. Çünkü aşırı kepek olan kişilerin kafa derisinde % 60 oranında mantar (malessezia furfur) görülmektedir. Kepeğin sebebi mantar ise mantar yok edilmedikçe kepek düzelmez kısmen gerilese de yeniden ortaya çıkar.

Seboreik dermatit (yağlı egzama) saçlı derinin bir tür egzamasıdır egzamaya aşırı yağlanma da eşlik eder. Bilinen en sık sebebi mantarlardır ancak vakaların % 40 kadarında net sebep bulunamaz. Seboreik dermatit için önerilecek şampuan hem mantarı yok etmeli hem de ölü derinin uzaklaşmasını sağlayan zink prition da içermelidir. Yağlı egzama saç değil saçlı derinin hastalığıdır ancak doğru şekilde tedavi edilmezse saç dökülmesine sebep olabilir.

Seboderm Şampuan ;

Yoğun kepek ve yağlı egzama sorunlarının çözümünde önerilen günlük şampuan gibi kullanıalcak içeriğe sahip bir şampuandır. Climbazol içeren ve Türkiye’de üretilen bir şampuandır. Diğer yağlı egzama şampuanları gibi haftada 2 defadan fazla kullanımın sakıncalı olduğu şampuanlar gibi değildir, gnlük kullanımında sakınca yoktur.

 Seboderm Şampuan İçeriği ve Etkileri ;

Climbazol ; % 1 oranında içermektedir, mantar öldürücü (antifungal) etkiye sahiptir, mantarı yok ederek egzama bulgularını ve kepeği önler

Zinc pyrithione (Çinko pirition) ; kafa derisindeki ölü tabakayı eriterek uzaklaştırır ve kepeği yok eder.

Carbopol Aqua SF1 ; Zinc pyritone taşır ve dengeli dağılmasını sağlar

Sodyumcoco ampho acetat ; Temizleyici aktif maddesi

Coco amido propyl betain ; Köpük dengeleyici

Synercid Asian fusion ; sarımsak ekstraktı

Alpha flor buddleja ao ; Ciltte rahatlama sağlar, kaşıntıyı önler ve ciltteki hasarı onarır.

Provitamin B5 ; Saç kalite artışı sağlar, cildi besler

Pentavitin ; Nemlendirici, kuruyarak yağ salgısının artmasını engeller

Polyqurtinium 10 ; Tarama kolaylığı sağlar, yumuşatıcı

Biotin ; B7 vitaminidir kalite artışı sağlayarak saç kırıklarını önler.

Seboderm Kullanım Alanları ;

Seboreik dermatit (yağlı egzama)

Yoğun kepek

Kafada kaşıntı

Kafa derisinde kızarıklık

Hassas cilt yapısı

Seboderm Şampuan Kullanım Şekli;

Yeterli miktarda seboderm şampuanı saçınıza dağıtıp iyice köpürttükten sonra 4-5 dakika saçınızda bekletip durulayınız. Bir banyoda bir kez kullanılması yeterlidir ancak yağlanmanın çok fazla olduğu dönemde 2 defa kullanılmasında sakınca yoktur.

Doktorunuz tarafından farklı bir öneride bulunulmadıysa şikayetin yoğunluğuna göre haftada 2-3 defa kullanılması yeterlidir. Seboderm şampuan içeriği günlük kullanıma uygun olarak hazırlandığı için günlük kullanılabilir.Seboderm şampuandan sonra ayrıca şampuan kullanmaya gerek yoktur. Durulamadan sonra isteğe bağlı olarak saç kremi kullanılabilir.

Yan Etkileri ;

Tespit edilmiş yan etkisi yoktur, içeriğindeki maddelerin herhangibirine karşı allerjik reaksiyon olabilir. Allerji olması durumunda kullanımına son verilmelidir. Gözlerde yanma olması yan etki değildir ve bol suyla yıkamak yeterlidir.

Sebodem Şampuan Satış ;

Türkiye’deki tm eczanelerde satışı yapılmaktadır. Küçük eczaneler stoksuz çalıştığı için o anda bulunmayabilir ancak talebiniz doğrultusunda ecza deposundan 1-2 saat içerisinde temin edip size teslim edebilir. Eczaneler dışında üretici firma Hair Pharmanın resmi satış sitesi bu sayfadan satın alabilirsiniz. Hair Pharma tarafından aynı fiyata kapınıza teslimi sağlanacaktır.

Yorumlar

No customer comments for the moment.

Bir Yorum Yaz

Seboderm Şampuan

Seboderm Şampuan

Aşırı kepek (Seboreik Dermatit) sorunu için Hair Pharma tarafından geliştirilen Seboderm Şampuan kullanmalısınız. %1 Climbazole ile geliştirildi. Erkek ve kadınlarda güvenle kullanabilirsiniz.

Kampanya

Bir Yorum Yaz