Dermotto Losyon Daha Büyük Görüntüle

Dermotto Losyon

Yeni

Saçlarda görülen aşırı kepek ve seboreik dermatit problemine karşı içeriğinde TTO (Çay ağacı yağı) ve meyan kökü extractı ile saçta kepeklenme ve mantar gibi sorunlarda etkilidir.

Daha Fazla Detaylar

99999 Öğeler

Stokla Mevcut

108,50 TL

Daha Fazla Bilgi

DermoTTO solusyon etkinliği bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış bitkisel özlerden oluşturulmuş bir kombinasyondur.

Avustralya’da yetişen tea tree oil (Melaleuca alternifolia ) adlı ağaçtan elde dilen TTO yağı bir çok ilaçta kullanılmaktadır. En sık kullanıldığı hastalıklar gurubu cilt sorunlarıdır. DermoTTO Türkiye’deki en yoğun TTO (çay ağacı yağı) içeren solusyondur.

TTO (tea tree oil) nun şu etkileri olduğunu kanıtlayan çok sayıda bilimsel çalışma yapılmıştır

-Mantar öldürücü

-Mikrop öldürücü

-Yara iyileşmedsini hızlandırıcı

-Şişlk (ödem) giderici

-Yağlanmayı azaltıcı.

 Çay ağacı yağı yanı sıra fito steroid (bitkisel kortizon) olarak bilinen meyan kökü özütü de içermektedir.

Meyan kökü extractının bölgesel kortizon yerine kullanılabileceği ve şu etkileri gösterdiği yönünde çok sayıda bilimsel çalışma yapılmıştır.

-Derideki kızarıklığı azaltır

-Kaşıntıyı önler

-Ödem gderici etkisi vardır

-Yanma hissini alır

-Kepeği azaltır

DermoTTO İçeriği ve etkileri; İçeriği bilimsel veriler ve bilimsel çalışmalar ışığında ve deneysel çalışmalarla elde edilen oranlarda yani optimum etkinlik dozunda olacak şekilde belirlenmiştir.

% 5 Tea Tree Oil ; Mantar öldürücü (antimikotik), mikrop öldürücü (antibakteriel)

% 1 meyan kökü özütü (Glycyrrhiza glabra);ödem giderici, (doku reaksinunu azaltıcı) antienflamatuar, antiallerjik

% 10 gliserin; yoğun nemlendirme etkisi

% 15 butilen glicol; ürünlerin solusyonda dengeli dağılmasını sağlar ve deriden emilimi arttırır.

İçerikte tek sorun % 5 oranında eklenen TTO nun rahatsız edici kokusudur ancak yeterince etkili olması için bu oran korunmuştur.

DermoTTO Kullanım Yerleri;Saçlı deride görülen seboreik dermatit (yağlı egzama),kepek, kaşıntı, aşırı yağlanma ve bunlara bağlı saç dökülmeleri en sık görülen sorunlardır.Tüm bu sorunların tedavisinde TTO içeren solusyonlar kullanılmaktadır.

Saçlı deri dışındaki sakal, bıyık ve kaş gibi alanlardaki yağlı egzamalarda da kullanılmaktadır. Kılsız alanlarda kullanım kolaylığı sebebiyle daha çok merhem formunda ilaçlar tercih edilir, solusyon uygulaması zordur.

Çay ağacı yağı içeren solusyonların en önemli sorunu kötü kokmasıdır, kötü kokması sebebiyle tüketiciyi rahatsız edebilmektedir. Üreticiler bu konuda ürünün yanında saç bonesi vererek çözmeye çalışmışlardır. Buna ek olrak akşam evdeyke kullanıp 1-2 saat sonra yıkanarak temizlenmesi bu sorunu hafifletmektedir. 

DermoTTO Kullanım Şekli; Uygulamadan önce çalkalayınız. Sorunun olduğu bölge solusyonla ıslatılır, iyi bir dağılım sağlamak için hafifçe friksiyon yapılır. Geniş alanda kullanıldıysa kokunun rahatsız etmemesi ve ürünün çabuk buharlaşmaması için ürünle birlikte verilen bone takılmalıdır. Uygulamadan sonra tercihen 4 saat banyo yapılmamalı yada saç yıkanmamalıdır. Yıkama işleminde herhangi bir şampuan kullanılabilir ancak seboroik dermatit hastalığında % 60 oranında malessezia furfur adli mantar görüldüğü için tercihen % 1 climbazol içeren şampuanla yıkanmalıdır.

Kullanım sıklığı; Sorunun şiddetine göre belirlenmelidir. Hafif olgularda haftada 1-2 defa yeterli olmaktadır ancak daha şiddetli olgularda haftada 2-3 defa kullanılabilir. Günaşırı kullanımdan daha sık kullanım önerilmez. Ne kadar sıklıkta başlarsanız başlayın şikayetleriniz azaldıkça kullanım sıklığını da giderek azaltabilirsiniz. Sorun tamamen düzeldiğinde tamamen kesilebileceği gibi ayda 1-2 defa da kullanılabilir.

Kullanacağınız saati mümkün olduğunca banyo yapmayı düşündüğünüzden 3-4 saat öncesine denk getirmeye çalışmalı ve uygulamadan 3-4 saat sonra saçlarınızı yıkamalısınız.

Yıkamadan yatacaksanız boneyi kafanızda tutmanız gereksiz kirliliği engelleyecektir.

DermoTTO Yan Etkileri; Tespit edilmiş bir yan etkisi yoktur, yoğun tea tree oil sebebiyle seyrek olarak kafa derisinde tahriş görülebilmektedir. Diğer taraftan TTO nun verdiği koku rahatsız edici olabilmektedir.Uygulama sırasında kafadaki kaşıntıda artış görülebilir bu önemli bir sorun teşkil etmeyeceğinizden uygulamaya devam etmelisiniz. İçerdiği bitkisel kortizon kortizonların yan etkielrine sebep olmaz ve güvenle kullanılabilir.

DermoTTO Satış Noktaları;

Türkiye’deki tüm eczanelerde satışı yapılmaktadır, stoksuz çalışan eczanelerde her an bulunmayabilir ancak eczacınızdan talep etmeniz halinde 1-2 saat içinde ecza deposundan temin edip size sunulur.

Eczaneler dışında ürteci firma Hair Pharma’nın resmi satış sitesinden güvenle alınabilir.

Yorumlar

No customer comments for the moment.

Bir Yorum Yaz

Dermotto Losyon

Dermotto Losyon

Saçlarda görülen aşırı kepek ve seboreik dermatit problemine karşı içeriğinde TTO (Çay ağacı yağı) ve meyan kökü extractı ile saçta kepeklenme ve mantar gibi sorunlarda etkilidir.

Bir Yorum Yaz