Pruzon Tüp Pomad Daha Büyük Görüntüle

Pruzon Pomad

Yeni

Nerdeyse hiç yan etkisi yok denecek kadar önemli bileşenlere sahip olan Pruzon tüp pomad 40 gr güvenle kullanabileceğiniz bir çok bilimsel madeden oluşmaktadır.

Daha Fazla Detaylar

Stokla Mevcut

194,50 TL

Daha Fazla Bilgi

Egzama deri hastalıkları arasında en sık görülenidir, egzamanın görüldüğü yere göre sebebi değişmekle birlikte akla daha çok allerji gelmektedir ve akla gelebilecek herşeye allerji olabiir. Allerjik reaksiyonlar dışında atopik dermatit, yağlı egzama, anal dermatit gibi allerji dışı egzama türleri de vardır.Egzama en sık vücudun çok yağ ve ter salgısı olan yerleri olan burun kenarları, makat bölgesi, kulak arkası ve içi, saçlı deri, kadınlarda memelerin altı ve koltuk altları gibi alanlarda görülür. Egzama tedavisinde öncelikle sebep bulunmaya çalışılır ve ek olarak pomad (merhem) formunda ürünler kullanılır. Saçlı derideki egzama tedavisi merhemden çok şampuan ve solusyonlarla yapılır.

Egzama dışında bir tür tahriş olan pişik daha çok bebeklerde görülür ancak yaz aylarında erişkinlerin yeterli havalanamayan makat bölgesinde de görülebilmektedir. Aslında pişik te bir tür dermatittir.

Pruzon pomad 40 gr içeriği;

Kalamin % 4 ;mikrop öldürücü etkisi vardır ve koruyucu tabaka oluşturur.

TTO (Tea Tree Oil, melaleuca alternifolia, çay ağacı yağı) % 1 ; Mantar ve mikrop öldürücü etkileri yanı sıra doku iyileştirici etkisi vardır.

Çinko oksit % 5 ; Cilt iyileşme hızını artırır.

Glycyrrhiza glabre (Meyan kökü) özütü % 1 ; Bitkisel kortizon olarak bilinen fitosteroiddir.

Taşıyıcı dolgu maddesi olarak vazelin, cilt rahatlatıcı lanolin kullanılmıştır.

Kullanım Şekli;

Sorun olan deri bölgesine ince bir tabaka sürülmesi yeterlidir. Günde 2 defa kullanılır. 2-3 günde rahatlama sağlanacaktır ancan 2-3 gün daha günde tek doz kullanmak sorunun tekrar oluşmasını engeller. Yine sorunun tekrarlamaması için sebebin bulunup ortadan akldırılması gerekir.

Yan etkisi varmı ?

İçeriğindeki maddelere karşı seyrek görülen alerjik reaksiyon dışında yan etkiye rastlanmamıştır. Pruzon kaşıntı tedavisinde kullanılan kortizonlar gibi yan etkiye neden olmaz, kortizonlar kısa sürede kesilmesi grkirken pruzon merhem uzun süre güvenle kullanılabilir.

Pruzon Merhem Satış Noktaları;

Pruzon Türkiye deki tüm ecza depolarında (Hedef Ecza Deposu, Selçuk Ecza Deposu, As Ecza Deposu, Eczakoop, Galenos Ecza Deposu) vardır ve tüm eczanelerde satışı yapılmaktadır. Eczaneden temin edilememe (makat ve genital kaşıntıda olabilen utanma durumu , gidilen eczanede o anda bulunmaması vs nedenle) durumunda üretici firmanın resmi internet sitesi Türkiye nin her yerine adrese teslim etmektedir.

Yorumlar

No customer comments for the moment.

Bir Yorum Yaz

Pruzon Pomad

Pruzon Pomad

Nerdeyse hiç yan etkisi yok denecek kadar önemli bileşenlere sahip olan Pruzon tüp pomad 40 gr güvenle kullanabileceğiniz bir çok bilimsel madeden oluşmaktadır.

Bir Yorum Yaz