SADBE Daha Büyük Görüntüle

SADBE %0,1

Yeni

Saçkıran tedavisi için kullanabileceğiniz en etkili bilimsel madde SADBE olup, sebebe yöneliktir.

Daha Fazla Detaylar

9988 Öğeler

Stokla Mevcut

274,50 TL

Daha Fazla Bilgi

Saçkıran kısa sürede saç kaybı olması sebebiyle kişide ciddi sosyal strese sebep olabilmektedir. Saçkıran ((alopecia areata) tedavisinde bir çok uygulama vardır bunlar;

Sarımsak sürmek ; Sarımsak kesilip direk cilde sürülür bu sayede cilt tahriş olur ve kanlanması artar.

Kortizonlu merhem kullanmak ; Etkisi net bilinmemektedir reaksiyonu azaltır.

Kortizon enjeksiyonu; Etkisi net bilinmemektedir reaksiyonu azaltır.

İmmunoterapi; Difen sipron ve squarik asit di butil ester ; Sebebi ortadan kaldırmaya yöneliktir.

Saçkıran tedavisinde en etkili maddelerden biri DPCP (difensipron- Di Phen Ci Prin) diğeri Squarik Asit Di Butil Ester (S.A.D.B.E) dir. Dünyada saçkıran tedavisinde en çok kullanılan yöntemlerdendir. Zaten bilimsel saçkıran ilaçları arasında hastalığın sebebine yönelik olarak etki eden iki madde vardır. Bunlar  DPCP (difensipron) ve SADBE dir. Gerek DPCP gerekse SADBE eczanelerde eczacı tarafından hazırlanarak hastaya satılma şeklinde temin ediliyordu bu durum kullanımın yaygınlaşmasını engelliyor ve hastaların ilaca ulaşımını güçleştiriyordu. Bu duruma çözüm getirmek isteyen Hair Pharma roll-on şeklinde hazır preparat üretip eczanelere aracılığıyla satışa sunulmuştur.

Sadbe İçeriğindeki Maddeler ve Etkileri;

Squarik asit di butil ester % 0.1 ; Saçkıranın sebebi vücudun kendi dokusuna karşı oluşturduğu immun reaksiyondur ve oluşan bu maddeler saç köküne zarar verir. Sadbe immunoterapi etkisiyle köke zarar veren bu maddelerin köke vereceği zararını engeller.

Capsaicin % 0.075; Uygulandığı bölgede irritasyon ve buna bağlı olarak bölgesel kanlanma artışı sağlar, bu etkileri sarımsağın etkisiyle aynı etkidir.

Gliserin; Aktif maddelerin buharlaşmasını geciktirerek daha uzun süre etki etmesini sağlar.

Sadbe Önerilen Durumlar;

Bölgesel farklar farklı isimlerle anılsa da ortak isimleri saçkırandır.

Saçkıran

Sakalkıran

Kaşkıran

SADBE pahalı bir madde olduğu için kafadaki tüm saçların döküldüğü alopecia totalis ve vücuttaki tüm kılların döküldüğü alopecia universalis’ te kullanımı çok pratik değildir.

Sadbe Nasıl Uygulanır;

Roll-on dökülme alanı ıslanıncaya kadar uygulanır, günde 2-3 defa uygulanmalıdır. Deride tahriş olursa kullanım sıklığı azaltılmalı daha sonra tekrar artırılmalıdır. Yterli ıslaklık sağlanamıyorsa şişe ters çevrilerek sürülmelidir.

Kullanım Süresi;

Kozmetik olarak kabul edilebilir sonuç elde edilinceye kadar kullanılmalıdır. Saçın yaşam döngüsünün 2-4 ay olduğu bilinmektedir bu mantıkla 3-4 ay aralıksız kullanılmalıdır. 4 aylık kullanım sonucunda hiçbir gelişme yoksa ki bu ihtimal % 5 civarıdır bu durumda tedaviye devam etmenin anlamı yoktur uyguşama sonlandırılmalıdır. Bu sürede az da olsa olumlu gelişme varsa tedaviye devam edilmelidir. Genellikle 4-6 ayda beklenen sonuç elde edilir.

Sadbe Yan Etkileri ;

Belirlenmiş bir yan etkisi yoktur, seyrek olarak allerji yapabilir. Ciltte olabilecek tahriş allerji bulgusu değildir ve kullanımı bıraılmamalıdır.

Sadbe Satış Noktaları ;

Üretici firma Hair Pharma’nın resmi satış sitesi bu sayfadan güvenle alabileceğiniz gibi tüm eczanelerden de satın alabilirsiniz. Türkiye’deki tm eczanelerde satışı yapılmaktadır. Küçük eczaneler stoksuz çalıştığı için o anda bulunmayabilir ancak talebiniz doğrultusunda ecza deposundan 1-2 saat içerisinde temin edip size teslim edebilir. Eczaneler dışında üretici firma Hair Pharmanın resmi satış sitesi bu sayfadan satın alabilirsiniz. Sadbe ulasal ecza depoları Hedef, Selçuk, As, Galenos ve ecza Koop tüm şube ve cep şubelerinde bulunmaktadır.

 

Yorumlar

No customer comments for the moment.

Bir Yorum Yaz

SADBE %0,1

SADBE %0,1

Saçkıran tedavisi için kullanabileceğiniz en etkili bilimsel madde SADBE olup, sebebe yöneliktir.

Bir Yorum Yaz