PostOp Daha Büyük Görüntüle

PostOp

Yeni

Saç ekimi sonrası yıkama seti olan PostOp ekim sonrası güvenli bir yıkama imkanı sunuyor.

Daha Fazla Detaylar

349,50 TL

Daha Fazla Bilgi

Saç ekimi sonrası ilk yıkamalarda olabilecek sorunları engellemek için doğru ürün seçimi önemlidir. Sıradan cilt nemlendirici ve sıradan şampuan kullanımı büyük parlar harcayarak ve ciddi zahmetlere katlanarak yapılan ekilmiş saçlara zarar verebilir. Postop saç ekimi sonrası  temizlik seti ekiminden sonra yıkamaya özel geliştirilmiş jel ve köpükten oluşan bir settir. İyi bir sonuç için saç ekimi kadar ekim sonrası yıkama ve bakım da o kadar önemlidir, aynı durum sakal ekimi için de geçerlidir. Büyük zahmet, zaman ve para harcayarak yaptırdığınız saç ekiminden sonra köklerin zarar görmemesi, iltihap kapmaması için ekim sonrası bakıma da yeterli özeni göstermelisiniz.

Türkiye’de saç sorunları üzerine yoğunlaşmış Hair Pharma bu konunun önemini ve elle tutulur bir ürün olmadığını fark edip bu ihtiyacı çözecek bir set geliştirmiştir. Postop saç ekimi sonrası temizlik setini üretip satışa sunmuştur. Set pıhtıları yumuşatmak için  jel ve köklere hasar vermeden temizlik sağlayan köpükten oluşmaktadır.

Postop saç ekimi sonrası temizlik seti iki farklı üründen oluşmaktadır

Post Op Jel ;  Pıhtı ve yara kabuklarının yumuşatılması için gereklidir.

Post Op Köpük ; Yumuşatılmış pıhtı ve kabukların saçlı deriden kolayca temizler

Postop Jel İçeriği ve Etkileri;

Greftlerin naklinden sonra kafa derisinde oluşan pıhtı ve kabukların yumuşatılması için kullanılır. % 98 oranında su içerdiği için halihazırda yaygın olarak kullanılan sıradan cilt nemlendiricilerinden çok daha çabuk yumuşama sağlar. Oluşan pıhtı ve kabukları yumuşatmak yanı sıra bölgedeki mikropların % 99.99 unu öldürür, şişliği (ödem) azaltır, derideki kızarıklığın daha çabuk gerilemesini sağlar ve cilt besleyici etki yapar.

Chlorohexidine Digluconate; Mikrop öldürücüdür

Saccharide Isomerate; pıhtı ve yara kabuklarında hızlı yumuşama sağlar

Panthenol; Kökleri besleyici etki yapar

Glycerin; Pıhtı ve yara kabuğunda yumuşama sağlar

Allantoin; hücre uyarıcı etkisi vardır

Tocopheryl-acetate; Besleyici etkisi vardır

Aloavera; Şişliği (ödem) azaltır

Biotin ;Saç vitaminidir

Postop Köpük İçerik ;

Saç köklerine ve oluşturulan yaralara zarar vermeyecek şekilde bebe şampuanı içeriğine sahiptir. Yumuşak bir şampuan içeriğine ek olarak yine mikropları % 99.9 oranında öldüren klorhexidin içerir ve uygulandığı alanı mikroplardan arındırıp iltihap riskini azaltır. Ekimden sonra önerilen sıradan şampuanlardan farklı olarak hazır köpük şeklinde alınır ve o şekilde kolaylıkla işlem alanına uygulanır. Köpürtmek gerekmediği için köklere zarar verme ihtimalini ortadan kaldırır.

Chlorohexidine Digluconate;

Polyquaternium-7

Sodium Lauryl Ether Sulfate,

Peg-120 Methyl Glucose Trioleate

Propylene Glycol

Disodium Laureth Sulfosuccinate

Sodium Cocoamphoacetate,

Cocoamidopropyl Betaine

Glycerin

Chamomile Recutita (Matricaria) Flower Extract

Benzyl Alcohol

Methylchloroisothiazolinone

Methyisothiazolinone

Biotin

Aloavera

Postop Yıkama Setinin Avantajları;

Ekim sonrası temizliğe özel geliştirilmiştir.

Uygulandığı alanda mikropları %99.9 oranında öldürür.

Ekilen Köklere zarar vermeden temizlemenizi sağlar.

Hızlı ve etkilidir.

Kaliteli bir şampuan gibi saçları besler.

Oluşan yaraların iyileşmesini hızlandırır.

Kabuklanma oluşan saçlı deriyi rahatlatır.

Saç derisinde oluşan ödemleri azaltır.

Uygulaması kolay ve pratiktir.

Pıhtıları kısa sürede yumuşatır.

Kafa kaşıntısını önler.

Müdahale gerektirmeden durulama ile saçınızdan ayrılır.

Set halinde satıldığı için ekonomiktir.

PostOp Nasıl Kullanılır?

Saç ekimi uzmanları ve doktorunuz tarafından farklı bir şekilde önerilmediyse Post Op Temizlik Setini aşağıda belirtildiği şekilde kullanabilirsiniz. İlk yıkama için 48-72 saat beklemelisiniz, bu sürenin sonunda varsa pansuman çıkarılır ve yıkama şu şekilde yapılır.

Postop Jel Uygulaması ;

 Yıkamayı planladığınız bölgeyi ıslatacak şekilde 2-3 mm lik tabaka oluşturacak kadar jel sürünüz. Pıhtıların yumuşaması ve bölgede var olan mikropların ölmesi için 10 dakika kadar (pıhtı çok fazlaysa bu süre uzatılabilir) bekleyiniz. Jel kurumasını beklemeden bu sürenin sonunda orta basınçlı duş ile jeli uzaklaştırınız, jeli uzaklaştırmak için elinizle okşar şekilde silebilirsiniz ancak jel sadece su ile yıkanabilecek içerikle formüle edildiği için elinizle temizlemek zorunda değilsiniz. Jelin hiç yıkanmaması halinde kendiliğinden yok olacaktır. Jel pıhtı ve kabukların yumuşatılmasında en etkili olacak şekilde hazırlanmıştır.

Postop Köpük Uygulaması ;

Yıkama ürününüz hazır köpük alabileceğiniz şekilde formüle edilmiştir. Pompaya bastıkça hazır köpük çıkar, normal şampuanlar gibi ayrıca köpürtmek gerekmez ve kökler yerinden oynamaz. Temizlemeyi düşündüğünüz alanı köpükle kaplayın 3-4 dakika sonra orta basınçlı duş altında elinizle hafif okşama şeklinde yıkayarak uzaklaştırın. Post Op jel ve köpüğü doktorunuz farklı şekilde önermediyse günde bir veya iki defa uygulayabilirsiniz.

Postop Satış Noktaları; Temizlik setinizi ekim yaptırdığınız klinikten, eczanelerden ve üretici firma Hair Pharma’nın resmi satış sitesinin bu sayfasından güvenle satın alabilirsiniz. Hair Pharma kargo dahil 1-2 gün içerisinde kapınıza teslim etmektedir.

Yorumlar

No customer comments for the moment.

Bir Yorum Yaz

PostOp

PostOp

Saç ekimi sonrası yıkama seti olan PostOp ekim sonrası güvenli bir yıkama imkanı sunuyor.

Bir Yorum Yaz