Hairforte Sprey Kadın Daha Büyük Görüntüle

Hairforte Sprey Kadın

Yeni

HairForte bayanlar için özel olarak formülize edilmiş olup sayfanın alt kısmında ürün ve bileşenleri hakında detaylara ulaşabilirsiniz.

Kampanya

Daha Fazla Detaylar

99963 Öğeler

Stokla Mevcut

299,50 TL

Daha Fazla Bilgi

Kadın saç dökülmelerinde % 50 oranında genetik yani erkek tipi dökülme görülür ve tedavi planlanırken bu durum göz ardı edilmemelidir. Erkek tipi dökülmede daha çok bölgesel kullanılan ilaçlar önerilirken geride kalan kadın tipi dökülmelerde daha çok tablet formu ilaçlar önerilir çünkü bu tipte kayıp kafanın her yerinden olmaktadır ve sprey her alana uygulanamaz. Kadınlardaki dökülmelerin ciddi bir kısmı erkek tipi dökülmedir ve en etkili madde % 2 procapildir.

Hairforte Kadın Sprey Kullanımı ?

Türkiyede damlalık ve spreyin birlikte sunulduğu tek üründür ve saçınız uzunsa damlalık formunu, kısaysa sprey formunu tercih edebilirsiniz.

Kullanmadan önce ürünün şişesini iyice çalkalayınız.

Ürünü kuru saçınıza sabah akşam uygulayınız.

Dökülme olan bölgeyi ıslatacak şekilde her uygulamada damlalık ile toplam 1 ml damlatınız yada sprey ile 6 püskürtme yapınız. Dökülme alanınız darsa daha az ürünle ıslaklık sağlayabiliyorsanız ihtiyaç kadar kullanınız. Püskürtme yada damlatma işleminden sonra parmak uçlarınızla saç diplerinize 30 saniye hafifçe kadar masaj yaparak ürünün dengeli dağılmasını sağlayınız. Uygulamadan sonra saçınızı 3-4 saat saçlarınızı yıkamayınız, o saatlerde banyo yapmayı planlıyorsanız banyodan sonra kullanınız. Ürünün etkisi uygulamadan sonra azalan oranlarda  dört saat boyunca devam eder dördüncü saatin sonunda etkinlik biter. Ürünün etkinliğinin görülebilmesi için, bütün saç ürünlerinde olduğu gibi en az 2-3 ay kullanılması gerekir.

Olumlu etkileri net bir şekilde gözledikten sonra ( bu sürede kişisel faktörlere bağlı olarak bireyden bireye değişmekle beraber üç ayı bulabilir). İlk üç ay sabah akşam kullanımdan sonra günde tek doza düşürebilirsiniz. 6 ay kullanım sonrası istenilen sonuç elde edildiğinde iki günde bir yani günaşırı dozuna inebilirsiniz. Dökülmede artış fark ederseniz dozu yeniden yükseltmelisiniz. Bu kolay kullanım tarzı hasta uyumunu artırmaktadır. Dökülmeniz kadın tipi saç dökülmesi ise 6-12 ayın sonunda ürünü tümüyle kesebilirsiniz.

Hairforte Kadın Sprey Tercih Nedenleri

A alerjik reaksiyon minoxidile kıyasla çok daha az görüldüğünden minoxidil alerjisi olanlar kullanabilir

Damlalık ve sprey formu birlikte verildiğinden kullanıcıya seçenek sunan tek üründür.

Şişesinde kabartma ve damlalıktaki marka sahtesinin üretimini engeller.

3 aydan sonra günlük tek doz, 6 aydan sonra günaşırı kullanımı hasta uyumunu arttırır.

Etkinliği bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış moleküllerle birlikte bitkisel aktifler tek spreyde birleştirilmiştir.

Hairforte İçeriği ve Etkileri ;

Procapil apigenin, biotinil tripeptid ve oleanoik asitten oluşan bir komplextir.

Apigenin; -Güçlü vazodilatatör etkisi sayesinde folliküler üniteye gelen kan miktarını artırmakta ve follikülün beslenmesini artırmaktadır.

-İnvitro çalışmalarda bu etki saçın daha hızlı uzaması ve saç şaftının daha kalın olması şeklinde gözlenir.

Biotinil tripeptid; -Biotinden sentezlenmiştir biotinil GHK olarak ta bilinir.

-Matrikine denilen kısa zincir polipeptidlerin miktarını artırır ve dermal papilladaki kollegen ve elastin miktarını artırır,kollegen artışı DHT nin folliküler hücrelere verdiği hasarı azaltır.

  -Saçı üreten proliferatif keratinize hücrelerin büyüme hızını artırır(Keratinize hücreler yapı değiştirip sertşerek saç oluşumuna katılan hücrelerdir).

-Bu etki saç kalitesini artıran önemli bir etkidir.

-Minoxidilin kökü uyarma etkisi sonucu elde edilen sonuca yakın sonuç verir.

Oleanoik asit; -Uygulandığı alanda folliküler ünitedeki yağ bezinde ve kökün matrixinde sentezlenen 5 alfa redüktaz enzimini inhibe eder.

 -Diğer hedef organlarda DHT azalmasına bağlı yan etki oluşturmaz,bu finasteride en büyük üstünlüğüdür.

Biotin; (B7 vitamini – H Vitamini);Kozmetolojide saç ve tırnak vitamini olarak anılır. Keratinde çapraz bağları güçlendirerek saç kalitesini

Pyridoxine HCL; (B6 vitamini); hücre yenileme etkisi vardır birçok hastalığın tedavisinde destek amaçlı kullanılır, 60 farklı enzim üzerinde etkisi vardır protein sentezinde etkilidir,saç kalitesini arttıdığı bilinir.DHT engellediğine dair bilgiler olsa da bilimsel desteği yeterli değildir.

Butilen Glycol; uygulanan ürünün ciltten emilimini arttırır.

Panax Gingseng Extract; Geleneksel tedavilerde en yaygın kullanılan bitkilerdendir,hücre yenilenmesini uyardığı bilinir.

Angelica Polymorpha Sinesis Extract; melek otu kadın ginsengi de denmektedir,yine geleneksel tıp ürünlerindendir bir çok kozmetik üründe ve saç ürünlerinde kullanılır.Saçta kalite artışı sağlar.Eser elementler olan çinko,bakır ve manganezden zengindir.

Polygonum Multi Florum Extrac; antioxidan etkilidir,kanlanmayı arttırdığı yönünde bilgiler vardır.

Glycerin ; ürünün uygulama alanında çabuk kurumasını bu sayede emilim ve etki süresini uzatır.

Triethanolamine; asitliği dengeleyicidir,ürünün en yüksek absorbsiyonunu sağlayacak düzeyde PH yı dengeler.

Serrona Serrulata Fruit Extract (saw palmetto);5 alfa redüktaz tip 2 sentezini azalttığı yönünde bilimsel yayınlar vardır.DHT ile oluşan prostat hastalığı tedavisinde de kullanılmaktadır.

Hairforte Kadın Sprey Yan Etkileri;

Çok seyrek olarak rastlanan alerji dışında yan etkisi tespit edilmemiştir, güvenle kullanılabilir.

Hairforte Sprey Satış Noktaları;

Türkiye’deki tüm eczanelerde satışı yapılmaktadır, üretici Hair Pharma resmi satış sitesinin bu sayfasından da satın alabilirsiniz.

Yorumlar

No customer comments for the moment.

Bir Yorum Yaz

Hairforte Sprey Kadın

Hairforte Sprey Kadın

HairForte bayanlar için özel olarak formülize edilmiş olup sayfanın alt kısmında ürün ve bileşenleri hakında detaylara ulaşabilirsiniz.

Kampanya

Bir Yorum Yaz

Benzer Ürünler