İndirimli Fiyat! Seboderm Şampaun 3'lü Ekonomik Paket Daha Büyük Görüntüle

Seboderm Şampaun 3'lü Ekonomik Paket

Yeni

Seboderm şampuan saçta aşırı kepek ve yağlı egzama( seboreik dermatit) için geliştirilmiş bir şampuandır. Şampuanın en büyük özelliği içerisinde bulunan etken maddelerin tek bir şampuanda toplanmış olmasıdır. Bu özelliği sağlayan maddeler ise climbazole ve zink pritiondur.

Daha Fazla Detaylar

29322 Öğeler

215,00 TL

-43,00 TL

258,00 TL

Daha Fazla Bilgi

Aynı zamanda içerik vitaminlerle zenginleştirilerek etkili bir şampuan oluşumu sağlanmıştır. Türkiye de eczanelerde satılan tek iki ham maddeyi bir şampuanda bulunduran tek üründür.

Etkinliğini sağladığı saç problemleri ise seboreik dermatit, yoğun kepek, saçta aşırı yağlanmadır.

Saç bu sebeplerden oldukça zarar görür ve kalite azalması saç kayıplarına neden olur. Seboreik dermatit bir mantar rahatsızlığı olduğundan tedavi edilmelidir. Tedavi süreci içinde kullanılan bazı ilaçlar saç derisine hasar verdiğinden ve genellikle kortizon kullanıldığından hastalar bu durumdan pek memnun olmazlar ve sürekli bakım yapmak ilaçlarla zaman kaybetmek pek pratik değildir.  Bu durumu en kolay ve pratik hale getirmenin yolu şampuan kullanımında temizleme özelliği derideki hasarı ortadan kaldırmaktır.

Seboderm şampuan ise zengin içeriği sayesinde hem hastalığın ortadan kalkmasına hem de saç kalitesinin artmasında etkili olmaktadır. Saç kalitesinde etkinlik arttırmak için biotin, provitamin B5, kaliteli bir günlük şampuanda bulunan diğer nemlendirici ve saç besleyiciler bulunur.

 

Ürün içeriği;

Climbazole, zink pyrition, biotin, provitamin B5 ve saçı nemlendiren içerik bulunmaktadır.

 

İçerik etkinliği;

 

Seboreik dermatit ve yoğun kepekte kullanılan etken maddelerden biri climbazole dir. Gösterdiği etki antimikotik olması sayesinde hızlı sonuç almasına sebep olur. Zink prition ise keratolitik( pullanmayı, tabakalaşma) etkilidir. Kepeklenmede pul pul dökülmeyi ve tabaka şeklinde ölü derinin ayrılması sorunları deriyi yenilerek uzaklaşmasını sağlar. Saç problemi değil, saç derisi problemidir ve deri üzerinde hasarları ortadan kaldırır.

Kalite artışı sağlamak adına b7 vitamini kullanılır. Saç ve saç deri kalitesini arttırır. Saçın parlak görünmesini sağlar.  Provitamin B5 ise saç kalitesini arttırarak kırılan ve uçtan çatallanmaları azaltır.

 

 

 

 

 

Kullanım şekli ve tavsiyeler;

 

Günlük kullanıma uygun şekilde hazırlanmıştır. Klinik bulguların şiddetine göre haftada 2-4 defa kullanımı yeterlidir. İdame tedavi haftada 1-2 defa kullanım önerilir. 4-5 ml şampuan, su yardımıyla saç ve saçlı deride köpürtülür, 5 dakika kadar saçta tutulur sonra durulanır. Seboderm şampuan sonrası başka şampuan kullanmak gerekmez. Klinik bulgulara göre sürekli kullanılmasında sakınca yoktur.

Climbazole türkiye deyeni bir molekül olduğundan mikotik rezistans( dermetit direnci)  gelişmemiştir.

Climbazole ek olarak konulan zink pyritione sayesinde etkinliği arttırılmıştır. Benzer ürünlerden farklı olarak günlük kullanım için uygundur. Benzer ürünle 100 ml civarındadır seboderm şapuan ise 300 ml dir.

 

Yan etki;

Bilinen bir yan etkisi yoktur. Sağlık bakanlığı kozmetik yönetmeliğine göre hazırlanmıştır. Alerjen durum olması halinde ürün kullanımı kesilmelidir. 

Yorumlar

No customer comments for the moment.

Bir Yorum Yaz

Seboderm Şampaun 3'lü Ekonomik Paket

Seboderm Şampaun 3'lü Ekonomik Paket

Seboderm şampuan saçta aşırı kepek ve yağlı egzama( seboreik dermatit) için geliştirilmiş bir şampuandır. Şampuanın en büyük özelliği içerisinde bulunan etken maddelerin tek bir şampuanda toplanmış olmasıdır. Bu özelliği sağlayan maddeler ise climbazole ve zink pritiondur.

Bir Yorum Yaz